GOPS Kochanowice
Menu Ważne adresy
Menu

Kampania “Postaw na rodzinę” w naszej gminie

23.5.2019

Kampania “Postaw na rodzinę” w naszej gminie

Gmina Kochanowice w bieżącym roku po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”. Kochamy, słuchamy, rozmawiamy – to hasło tegorocznej edycji kampanii. Opiera się ona na pozytywnej profilaktyce, bez pouczania  i moralizowania, polega na przekazaniu ważnych informacji profilaktycznych rodzicom, nauczycielom, uczniom. Ciekawe materiały pomocnicze promują pielęgnowanie więzi rodzinnych, m.in. poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu w rodzinie, okazywanie wzajemnego zainteresowania sobą wszystkich jej członków, przekazywanie pozytywnych wzorców. Wszystko po to aby zapobiegać dysfunkcjom rodziny, chronić jej członków przed sięganiem po używki, ucieczką w świat wirtualny, przemocą, itp. Koordynatorem kampanii w Gminie Kochanowice jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W działaniach uczestniczą: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Kultury i Informacji oraz placówki oświatowe.

W dniu 3 maja br. już po raz IX Sołectwo Kochcice oraz Stowarzyszenie Nasze Kochcice zorganizowało „Majówkę rodzinną- Bieg po zdrowie”. W przygotowania włączyła się GKRPA oraz GOPS Kochanowice. Rodzinny, bezalkoholowy festyn w tym roku miał szerszy, bo gminny zasięg i doskonale wpisał się w realizowaną przez gminę kampanię „Postaw na rodzinę”. Impreza rozpoczęła się biegiem ulicami Kochcic. Pomimo przenikliwego chłodu na starcie stanęło 170 uczestników. Byli biegacze, rowerzyści, amatorzy nordic walking a także rodzice z dziećmi            w wózkach – wszyscy wyposażeni w odblaski i pamiątkowe plakietki. Po skończonym biegu każdy otrzymał regeneracyjną kanapkę, owoc, wodę oraz dyplom. W biegu udział brały całe rodziny, co najlepiej dowodzi tego, że każda forma wspólnego spędzania czasu jest dobra. Następnie uczestnicy festynu mogli obejrzeć występ przygotowany przez uczniów ZS-P w Kochcicach pod opieką Pani Anny Maroń pt. „Pomagam, więc jestem”.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób festyn rodzinny udało się zorganizować                z wieloma atrakcjami, które w większości były bezpłatne. Uczestnicy całymi rodzinami mieli możliwość brania udziału w integrujących konkursach, zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody. Zainteresowaniem cieszyła się też fotobudka, w której rodziny mogły zrobić pamiątkowe kreatywne zdjęcia. Na dzieci czekało wiele atrakcji, mi.in. dmuchany zamek, wata cukrowa, malowanie twarzy. Od początku do końca dostępny był bufet z pysznymi przekąskami.  Na zakończenie odbyła się dyskoteka.

Był to czas budowania i wzmacniania więzi podczas doskonałej zabawy w rodzinnym gronie, wśród serdecznych znajomych i przyjaciół.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim organizacjom i osobom prywatnym, które włączyły się w działania w ramach kampanii, w szczególności licznym sponsorom imprezy, dzięki którym dzieci bezpłatnie korzystały z przygotowanych atrakcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ważne adresy

Punkt Konsultacyjny Lubliniec
tel. 34 351 14 61
42-700 Lubliniec
ul. Oświęcimska 30

PUP Lubliniec
tel. 34 356 25 64
tel. 34 351 52 80
42-700 Lubliniec
ul. Sobieskiego 9

PCPR Lubliniec
tel. 34 356 32 57
42-700 Lubliniec
ul. Sobieskiego 9

KPP Lubliniec
tel. 34 356 32 55
42-700 Lubliniec
ul. Oświęcimska 6

Skip to content